JUDr. Stanislav Grospič
45 let
ženatý, 2 děti
bytem Mladá Boleslav

původně právník

poslanec Parlamentu České republiky

místopředseda ústředního výboru KSČM
předseda Středočeské krajské rady KSČM
 
 

Znaky obcí a měst Středočeského kraje

Středočeský kraj
 

e-mail: grospics@psp.cz

kandidátka

volební letákvolební program

   Důchodový systém nesmí být zlatým dolem pro ty, kteří jej chtějí zprivatizovat !  

   Bydlel nejprve v Kosmonosech a od roku 1974 až dosud v Mladé Boleslavi. V letech 1970 až 1979 absolvoval základní devítiletou školní docházku v Kosmonosech a Mladé Boleslavi. V letech 1979 až 1983 studoval na mladoboleslavském gymnáziu, které ukončil maturitní zkouškou. V letech 1983 až 1987 studoval na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde ukončil státní závěrečnou zkouškou. V roce 1988 složil rigorózní zkoušky z oboru právo. V roce 1990 až 1992 absolvoval postgraduální studium se zaměřením na správní právo. Získal odbornou způsobilost na úseku přestupků, evidence obyvatel a voleb pro pracovníky státní správy a samosprávy.

   Po absolvování vysoké školy působil na ONV v Mladé Boleslavi jako referent organizačního odboru. V letech 1987 až 1988 základní vojenská služba v délce dvanácti měsíců. Od roku 1988 byl zaměstnán na MěNV v Mladé Boleslavi a od roku 1990 MěÚ jako referent organizačního odboru a od konce téhož roku jako vedoucí tohoto odboru. Od roku 1991 až do zvolení poslancem pracoval jako vedoucí správního odboru MěÚ.

   Pasivně ovládá ruský, francouzský a polský jazyk. K jeho zájmům patří četba, historie, filozofie, malování.

   V roce 2002 byl zvolen poslancem Parlamentu České republiky, ke je zařazen ve výboru pro sociální politiku a zdravotnictví. Je členem 6 podvýborů Sněmovny, které se zabývají sociálními otázkami a místopředsedou podvýboru pro reformu důchodového systému a reformu nemocenského pojištění. Za Poslaneckou sněmovnu byl zvolen členem správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny. V současné době je předsedou Odborového sdružení Čech, Moravy a Slezska.

   V roce 2006 byl znovu zvolen poslancem Parlamentu České republiky a místopředsedou ústavně právního výboru Sněmovny. Je místopředsedou ÚV KSČM a předsedou Středočeské krajské rady KSČM.

V roce 2010 byl opět zvolen poslancem

 

       Jakoukoli základnu na našem území odmítám,
   lhostejno, zda jde o radarovou nebo raketovou.